Dongguan Leenz Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Leenz
Model Number : LZANT-11092-A
Certification : RoHs
Place of Origin : China
MOQ : 2
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 200 per day
Delivery Time : 15 days
Frequency : 703-803MHz
VSWR : <2.0
Peak Gain : 12dBi
Impedance : 50
Contact Now
1. Specification
A. Electrical Characteristics
Frequency 703-803MHz
S.W.R. <= 2.0
Antenna Gain 12dBi
Polarization ±45°
Horizontal Beamwidth 90±5°
Vertical Beamwidth 20±5°
F/B >20dB
Impedance 50Ohm
Max. Power 100W
B. Material & Mechanical Characteristics
Connector Type 8*N-K
Dimension φ400*1200mm
Radome material Fiberglass
Weight 17Kg
C. Environmental
Operation Temperature - 40 ˚C ~ + 85 ˚C
Storage Temperature - 40 ˚C ~ + 85 ˚C
Operation Humidity <95%
Rated Wind Velocity 36.9m/s
2. Antenna - S Parameter Test Data
2.1 VSWR
2.2 Total Efficiency & Gain:
Port 1
Port 2
Frequency(MHz)
Gain(dBi)
Frequency(MHz)
Gain(dBi)
703
2.3 Radiation Pattern
Port1 2D-Horizontal 2D-Vertical Horizontal & Vertical
703MHz 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through
750MHz 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through
800MHz 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through 703-803M700M800M 12dbi eight-port dual-polarized directional antenna, which has the characteristic of forming a full-coverage pattern through
Port2 2D-Horizontal 2D-Vertical Horizontal & Vertical